Arçelik, 2. UXistanbul Uluslararası Konferansı’ndaydı

Arçelik, bu yıl ikincisi düzenlenen UXistanbul Uluslararası Konferansı’nda dünyanın lider şirketleriyle birlikte kullanıcı deneyi konusundaki çalışmalarını paylaştı. Etkinlikte gerçekleşen panele katılan Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Ekibi’nden Özgür Mutlu Öz, kullanıcı deneyimi stratejilerinden bahsetti.

Arçelik, kullanıcı deneyimi tasarımı alanındaki deneyimlerini bu yıl ikinci kez düzenlenen UXistanbul Uluslararası Konferansı’nda katılımcılara aktardı. Etkinlikte, konuşmacılar paneller ve workshop’lar aracılığıyla kullanıcı deneyimi alanındaki en son trendler, en başarılı ve en başarısız örnekler ile işin püf noktaları paylaştı.

Arçelik A.Ş. adına etkinliğe katılan Tasarımcı Özgür Mutlu Öz, Arçelik’in bu yöndeki çalışmaları hakkında bilgi verdi. UXservices’den Pınar Cinali’nin moderatörlük yaptığı panelde, şirketlerin sürdürülebilir kullanıcı deneyimi stratejilerine nereden başlamaları gerektiği ve iyi bir kullanıcı deneyiminin kullanıcı tabanlı olarak nasıl tasarlanacağı tartışıldı. Ürün geliştirme ve tasarlama süreçlerinde kullanıcıların ihtiyaçlarının belirlenmesinde uygulanan metotlardan bahseden Özgür Mutlu Öz, bu çalışmaların çıktılarının projelere, dolayısıyla kullanıcı deneyimine nasıl etki ettiğini örneklerle anlattı. Öz, verdiği örneklerle kullanıcı deneyimi tasarımı konusunda çalışan tasarımcıların karşılaştıkları zorluklar ve diğer bölümler ile iletişim konularında detaylı bilgi verdi.İlk defa yapılan ‘Türkiye Kullanıcı Deneyimi Raporu’nun katılımcılarla paylaşıldığı organizasyonu 300’e yakın kişi takip etti.

 

 

Haberin Kaynağı : LOBBY PRBir cevap yazın

WhatsApp chat