Beko’dan Perakende Devrimi

Avrupa’nın bir numaralı beyaz eşya markası Beko, Türkiye’deki konumunu yeni mağaza yatırımlarıyla daha da güçlendiriyor.

100’den fazla ülkede tüketicileriyle buluşan marka, modern perakendecilik trendleri ve geniş ürün yelpazesiyle mağazacılık anlayışına yeni bir soluk getiriyor. İstanbul’un önemli noktalarında iki günde 7 mağaza açarak iddiasını artıran Beko’nun özel konseptli mağazaları Türkiye çapına yayılacak.

Yenilikçi tasarım ve üstün teknolojiye sahip, enerji tasarruflu ürün gamı ile Avrupa solo beyaz eşya pazarının lider markası olan Beko, İstanbul’un en önemli noktalarındaki yeni mağazalarıyla perakendecilik anlayışında çığır açıyor. Beko, 23-24 Mart 2016 tarihlerinde Beşiktaş, Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Ümraniye ve Bağcılar’da birer, Esenyurt’ta iki mağaza olmak üzere toplamda 7 mağazasının açılışını yaptı.

100’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunan Beko, farklı pazarlardaki farklı tüketici alışkanlıklarına yönelik tecrübesini Türkiye’ye taşıyor. Beko’nun yeni mağazaları, tüketicileri dünya standartlarında bir hizmet ile buluşturuyor. Ürün sunum ve deneyimleme alanları, dijital görüntüleme alanları, pişirme etkinlikleri için mutfak alanlarıyla, özel konsept mağazacılık anlayışı hayata geçiriliyor.

Açılışlara Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, Arçelik A.Ş. Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer, Arçelik A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, Beko Türkiye Satış Direktörü Oğuzkan Şatıroğlu, Arçelik A.Ş. Perakende Geliştirme Direktörü Erhan Akdoğan ve Beko yöneticileri katıldı.

Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Hakan Bulgurlu, “Dünyanın dört bir yanında tüketicilerin hayatına değer katan Beko markamız, yenilikçi mağaza konsepti ile Türkiye’de atağa kalkıyor. Başarıdan başarıya koştuğumuz global pazarlarda edindiğimiz deneyim ile, ülkemizdeki mağazacılık anlayışına yeni bir soluk getiriyoruz. Müşteri deneyiminin başlangıç noktası olarak gördüğümüz mağazalarımızı, modern perakendecilik trendleri ile tasarlanan bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Türkiye’de 2015 yılında Beko mağazalarımızda yaklaşık 60 milyon ziyaret sayısına ulaştık, yeni atılımlarımızla bu rakamı daha da yükseklere taşımayı hedefliyoruz. Yenilikçi yüzümüzü temsil eden mağazalarımızın, hedeflerimiz için itici güç olacağına inanıyorum. Yüksek teknolojiye sahip, kaliteli, enerji tasarruflu ve çevreci ürünlerimizi dünya standartlarında bir müşteri deneyimi ile sunuyoruz. Bu doğrultuda yeni konsept mağaza yatırımlarımıza hızla devam edeceğiz” dedi.

Arçelik A.Ş. Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer, “Beko için yeni bir dönem başlıyor. Beyaz eşya ve tüketici elektroniğindeki zengin ürün yelpazesiyle öne çıkan mağazalarımız, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayabilecekleri bir yapıya kavuşuyor. Mağazalarımızda devreye almakta olduğumuz “Asistanım” satış asistanı tablet uygulamamız, dijital görüntüleme ve ürün deneyimleme alanlarımızla, müşterilerimize en uygun çözümleri hızlıca seçme imkanı sunuyoruz. Müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.” dedi.

Beko’nun yeni mağazaları açılıştan itibaren 1 hafta boyunca farklı ürün gruplarında özel fiyatlar ve avantajlı fırsatlar sunacak.

Avrupa pazarında payını son 7 yılda en çok artıran Beko, solo beyaz eşya pazarında lider konumda bulunuyor. İngiltere pazarının öncü markası, Fransa’da solo pazarın lideri olan Beko, Polonya beyaz eşya pazarında birinci konumda. Almanya, İtalya, İspanya ve Rusya gibi önemli ülkelerde pazar payını artırmaya devam eden Beko, Beşiktaş ve FC Barcelona’nın da resmi sponsoru.

 

Haberin Kaynağı : LOBBY PRBir cevap yazın

WhatsApp chat