Kurban Bayramında Buzdolabı ve Derin Donduruculara Et Nasıl Yüklenmelidir?

Buzdolabınızın soğutma performansını arttırmak için yeni gıda yüklemeden önce bazı hazırlıkların yapılması gerekiyor

-Hızlı soğutma özelliği ve hızlı dondurma özelliği bulunan ürün display üzerindeki ikonlara basarak yüklemeden önce aktif hale getirilmeli.

-Ürünlerinde hızlı dondurma ve hızlı soğutma özelliği olmayan müşterilerimiz, termostat ayarlarını max. soğutma seviyesine getirmelidir, 24 saat sonrasında ise ayar düğmesini eski yerine getirmeyi unutmayınız. Unutulur ve max konumda kalır ise soğutucu bölmedeki yiyecekleriniz donabilir.

-Etlerinizi küçük parçalar halinde buzdolabı poşetlerine koyduktan sonra dondurucuya dağınık şekilde yükleyiniz. Üst üste konan sıcak etlerin donması gecikecektir.

 -Çift kapılı buzdolaplarının 24 saatteki dondurma kapasitesi ürün modeline göre 4-6kg

-Dik veya yatay dondurucuların 24 saatteki dondurma kapasitesi 15 -20kg dır. Günlük yüklemede belirtilen miktarlar dışına çıkılmamalıdır.

-Yükleme yaptığınızda display ekranında ünlem ! işareti yanabilir bu normaldir normal çalışma sıcaklığına geldiğinde sönecektir.

-Etlerinizi derin dondurucuya koymadan önce bir kaç saat buzdolabınızın soğutucu bölümünde dinlendirilmesini tavsiye ederiz.
-Yüklenen et poşetleri arka ve yan duvara temas ettirilmemeli , buzdolabı içerisinde hava akışı engellenmemelidir.

-Baktari oluşumu veya koku ya neden olacak şekilde etlerinizi açık şekilde buzdolabına kesinlikle koymayınız.

-Buzdolabınız kabin içinde konumlandırıldı ise 10-15cm öne çekip hava alması sağlanır ise soğutma performansı daha iyi olacaktır.

Detaylı bilgi için Kahramanmaraş Arçelik, Beko, Altus, Grundig Yetkili servisi 0344 223 81 81

WhatsApp chat